Televízna show BooYang 2020

BooYang

V jednej z epizód televíznej show BooYang sa nápad z dielne ikitka, prebojoval do TOP 9 najkreatívnejších. Túto kreatívnu show odvysielala TV JOJ v roku 2020.

Čo je BooYang?

Televízna show prezentujúca najzaujímavejšie a najkreatívnejšie videá autorov, ktorí ich zverejnili v rovnomennej mobilnej talentovej aplikácii.

Názov je odvodený zo slovanskej mytológie, v ktorej bájny ostrov Bujan predstavuje niečo ako raj: cieľ nášho snaženia. Ten, kto sa naň chce dostať, musí prejsť strastiplnú cestu.

Každý, kto chce uspieť, musí prejsť veľmi náročnú a namáhavú cestu. BooYang, talentová aplikácia, pomáha všetkým tým, ktorí majú chuť a energiu tvoriť a chcú nájsť svoje publikum a nakoniec preraziť do sveta šoubiznisu. Správa sa ako sociálna sieť, na ktorej je možné vytvárať si okruh priateľov, chatovať s nimi, zdieľať obľúbené videá na ďalších sociálnych sieťach. Aplikácia funguje na platformách Android a iPhone. Tvorcom projektu je Jaro Slávik, známy predovšetkým ako porotca talentovej show ČESKO-SLOVENSKO MÁ TALENT.

Prvé úspechy spomínaný projekt zaznamenal už po štyroch mesiacoch od spustenia aplikácie, keď si ju stiahlo 100 tisíc ľudí. Dnes je aplikácia pozastavená, no nepochybne sa už čoskoro opäť vráti späť do online priestoru. Poteší tak nielen samotných tvorcov obsahu, ale aj priaznivcov tejto unikátnej appky.

Zdroj: archív TV JOJ